Konnect

Satelitní internet Konnect je řešení podobné satelitnímu internetu Tooway, resp. KA-SAT. Je rovněž v pásmu Ka-band, satelit Konnect je na GEO na pozici 7°E. Zaměření satelitu ze středu ČR je na azimutu 190° (10°západně) s elevací 32°. Terminál používá anténu o průměru 74 cm, pro okrajové části satelitního pokrytí se doporučuje anténa 90 cm. V případě ČR je nejlepší varianta anténa 74 cm s vysílačem o výkonu 2W pro celoplošné pokrytí a dostupnost služeb. S tímto výkonem je nabízena služba s rychlostí odesílání dat do 5 Mb/s, zatímco Tooway poskytuje až 6 Mb/s (10 Mb/s lze dosáhnout s některými modemy na protokolu UDP). Konnect používá IP adresy operátora Skylogic, tedy z italského IP rozsahu ale s překladem NAT na CZ-NET_Skylogic, a zemí ČR. Se službou Konnect jsou proto dostupné i weby s omezením přístupu pouze z „českých“ IP adres, které přes Tooway dostupné nejsou.

IP adresy jsou: inetnum:  5.61.197.0 – 5.61.197.255 – netname: CZ-NET_Skylogic – country: CZ

Odezva na ping je stejná, jako u všech satelitů na GEO – v režimu TDMA obvykle kolem 700-800 ms, na vyhrazeném pásmu 520-540 ms. Vzdálenost na satelit a zpět je totiž 76 837 km a pak ještě pár ms pro cestování sítěmi Internet.

Rychlosti stahování nabízí Konnect 30, 50 a až 100 Mb/s. Upload max. 5 Mb/s.

Současné služby Konnect (ve 3/Q  2023 má být ve službě i nový Konnect VHTS (Very High Throughput Satellite) s download až 250 Mb/s) nepokrývá severní a východní Evropu pro oblast ČR to ale nemá žádný vliv. Česko je pokryto dvěma beamy – jeden kryje Bavorsko, západní Rakousko a západ ČR, druhý od poloviny ČR na východ a zbytek Rakouska. Zasahuje i na západní Slovensko a Maďarsko, kam se ale služby Konnect neprodávají.

služby lze objednávat pouze u INTV, spol. s .r.o.